Door de staking in België rijden er in ieder geval vandaag, donderdag, geen internationale treinen van Thalys en Eurostar van Frankrijk naar België, Nederland en Duitsland. Volgens een woordvoerder van Thalys zullen de treinen in ieder geval tot middernacht stilstaan, omdat het bedrijf afhankelijk is van infrastructuurbeheerder Infrabel.
In Knack.be zegt Patricia Baars van de hogesnelheidslijn: "België vormt het hart van ons netwerk en daarom rijden er geen hogesnelheidstreinen tussen Frankrijk, Duitsland, Nederland en België." In Frankrijk rijden de hogesnelheidstreinen tot en vanaf Lillle met een aangepaste dienstregeling.
Ook Eurostar kan geen enkele verbinding vanuit België verzorgen. De treinen tussen Parijs en Londen rijden wel en tussen Lille (Rijsel) en Londen is er een aangepaste dienstregeling
Het vliegverkeer ondervindt geen hinder van de stakers.
In België leggen de ambtenaren vandaag het werk neer uit protest tegen de pensioenplannen van de regering. Het openbaar vervoer ligt zo goed als stil, bibliotheken en gemeentelijke zwembaden zijn dicht. Veel vuilnismannen en postbodes gaan niet aan het werk.



